Poranne nudnośći

Czy wiesz, że skuteczność Imbifemu została potwierdzona w badaniu klinicznym?

Badanie kliniczne potwierdzające skuteczność preparatu Imbifem zostało przeprowadzone na 25 pacjentach w wieku 25-35 lat, będących pomiędzy   7 a 11 tygodniem ciąży, cierpiących na niepowściągliwe wymioty ciężarnych. Warto podkreślić, że wszystkie pacjentki miały prawidłowe nawyki żywieniowe, nie paliły i stosowały badany produkt w dawce 25 kropli 3 razy dziennie przez okres 7 dni. Po upływie tygodnia stan kliniczny pacjentek został poddany ocenie i porównany ze stanem pacjentek, będących w grupie kontrolnej, przyjmujących jedynie placebo. Aż u ponad 70% ciężarnych kobiet (grupa leczona) nastąpiło zmniejszenie objawów porannych nudności w 7 dniu, a w 21% przypadków objawy te ustąpiły już w 2 dniu przyjmowania preparatu.
 

Poranne nudności - Badania - Wykres

pobierz badanie kliniczne

 

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, to 9 miesięcy czekania na  cud, którym jest dziecko. Jest to również specyficzny okres, w którym kobieta doświadcza wielu zmian zarówno tych pozytywnych, jak i tych uciążliwych. 

Zmienia się waga, wygląd, czy poziom hormonów ciążowych we krwi. Jeśli jest on zbyt wysoki „przyszła mama” może doświadczać porannych nudności, które mogą być uporczywe. Dlatego każda kobieta doświadczająca porannych nudności, powinna przyjmować preparat dedykowany kobietom w ciąży, jak również stosować się do wskazówek, które w połączeniu z odpowiednią suplementacją mogą przynieść bardzo dobre efekty. Warto pamiętać, że zarówno kobiety będące w ciąży bliźniaczej, jak i mnogiej są bardziej narażone na wystąpienie porannych nudności, niż kobiety w ciąży pojedynczej ze względu na wyższy poziom hormonów ciążowych. Większe ryzyko wystąpienia porannych nudności występuje również u kobiet cierpiących na chorobę lokomocyjną. Zatem jeśli doświadczasz porannych nudności, przyjmuj preparat dedykowany kobietom w tym szczególnym dla nich okresie, a dodatkowo stosuj się do poniższych wskazówek, które mogą okazać się bardzo przydatne w zwalczaniu lub łagodzeniu porannych nudności.

 

10 wskazówek jak łagodzić objawy porannych nudności.

Po przebudzeniu nie wstawaj gwałtownie. Poleż w łóżku przynajmniej 15-20 minut.

Nie przejadaj się. Jedz mało, ale często – mniej więcej co 2 godziny. Pamiętaj, że spadek poziomu cukru we krwi może sprzyjać mdłościom.

Unikaj tłustych, smażonych na głębokim oleju potraw, gdyż nasilają one nudności.

Dostarczaj organizmowi witaminę B6, która nie tylko odpowiada za przyswajanie białek i tłuszczów, ale jest również twoim "sprzymierzeńcem" przy porannych nudnościach. Najwięcej witaminy B6 zawierają: produkty zbożowe, ziemniaki, banany, kiełki pszenicy, tuńczyk oraz chude mięso.

Stosuj przekąski między posiłkami, a także przed snem. Intensywny poranny głód może wzmagać nudności.

Unikaj intensywnych zapachów, zwłaszcza jeśli chodzi o detergenty, kosmetyki, papierosy, czy jedzenie.

Dokładnie wietrz mieszkanie. Świeże powietrze działa kojąco na twój organizm.

Zakładaj luźne ubrania, by twoja skóra mogła swobodnie oddychać. Starannie dobieraj bieliznę, tak aby nie powodowała żadnych ucisków.

Myj często zęby. Wiele kobiet w ciąży, na początku odczuwa specyficzny, wywołujący mdłości smak w ustach. Jeśli mycie zębów nie pomaga, żuj gumę bez cukru lub zjedz miętówkę.

Wypoczywaj. Pamiętaj, że zmęczenie może nasilać mdłości

Pamiętaj, ciąża to wyjątkowy okres

Zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka, to czas, kiedy powinnaś być wyjątkowo ostrożna, dlatego:

Nie stosuj żadnych mieszanek, ani leków ziołowych, które nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży. 

Wszystkie leki i witaminy, które stosujesz konsultuj z lekarzem.

Nie odstawiaj przepisanych przez lekarza leków bez konsultacji medycznej.        Być może dostajesz leki zawierające progesteron, umożliwiający donoszenie ciąży, lub żelazo, które ma zapobiegać powikłaniom niedokrwistości.

Nie pij alkoholu. To nieprawda, że lampka czerwonego wina, czy kieliszek wódki nie może zaszkodzić, a już na pewno nie pomogą w przypadku porannych mdłości.

Picie octu, czy sody wcale nie pomaga w walce z porannymi nudnościami.

Ograniczanie płynów również nie pomaga łagodzić porannych nudności, a jedynie prowadzi do odwodnienia organizmu, co może skończyć się pobytem w szpitalu.

Nie stosuj aromaterapii, zwłaszcza podczas gorącej kąpieli. Pamiętaj, że intensywne olejki w połączeniu z gorącą wodą mogą spowodować nawet przedwczesne skurcze.